سوالات متداول

 1. این دوره از چه زمانی شروع می شود؟ تفاوت بین پیش ثبت نام و ثبت نام در چیست؟
 2. شروع دوره از اواخر مردادماه می باشد. در مرحله پیش ثبت نام شما اطلاعات اولیه خود را وارد می نمایید. در مرحله ثبت نام شما اطلاعات تکمیلی و زمانبندی کارگاهها را انتخاب و هزینه کارگاهها را پرداخت می نمایید و ثبت نام شما نهایی می شود.

 3. من کد رهگیری را دریافت کرده ام حالا باید چه کنم؟
 4. پس از دریافت کد رهگیری ما از طریق پیامک یا ایمیل زمان ثبت نام و نشانی سایت برای ثبت نام را به شما اعلام خواهیم نمود. شما از طریق وارد کردن کد رهگیری(که در مرحله پیش ثبت نام دریافت نموده اید) قادر خواهید بود وارد سامانه ثبت نام شوید.

 5. هزینه این کارگاهها و مدت زمان هر کارگاه چقدر می باشد؟ تعداد جلسات دوره مقدماتی چقدر است؟
 6. هزینه کارگاهها در مرحله ثبت نام اعلام می شود. لازم به ذکر است تخفیفهایی برای دانشجویان استعداد درخشان، اعضای فعال بسیج، اعضای محترم خانواده شاهد و ... در نظر گرفته شده است که در مرحله ثبت نام اعلام خواهد شد. کارگاهها در روزهای شنبه-سه شنبه ، یکشنبه-چهارشنبه و یا دوشنبه-پنجشنبه برگزار می گردد. مدت زمان هر کارگاه 3 ساعت است. تعداد جلسات دوره مقدماتی 8 تا 12 جلسه می باشد.

 7. چه نرم افزارهایی در این کارگاهها آموزش داده می شود؟
 8. در دوره مقدماتی نرم افزار مایا آموزش داده می شود. در دوره پیشرفته با توجه به بخشی که هنرجو انتخاب میکند (انیمیت، ریگ، مدل، رندر، جلوه های ویژه و ...) نرم افزارهای مایا، زیبراش، هودینی، افتر افکت، فتوشاپ و ... آموزش داده می شود.

 9. آیا میتوان از شهرستان نیز در این طرح ها شرکت نمود؟
 10. ثبت نام برای عموم آقایان آزاد می باشد. متقاضیان(آقایان) از هر جا میتوانند در این دوره شرکت کنند. کارگاهها در شهر تهران برگزار می گردد.

 11. طول کل دوره چقدر می باشد و کارگاههای پیشرفته شامل چه کلاسهایی است؟
 12. کارگاه های پیشرفته شامل بخشهای (انیمیت، مدلینگ، ریگ، رندر، جلوه های ویژه، کارگردانی، موشن گرافیک) می باشد. ظرفیت و هزینه و زمانبندی هر کارگاه در مرحله ثبت نام اعلام خواهد شد. مدت زمان هر کلاس با دیگر کلاسها متفاوت است لذا طول دوره برای متقاضیان شرکت در بخشهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

 13. اگر کسی دوره مقدماتی را بلد باشد، آیا میتواند فقط در دوره پیشرفته شرکت نماید؟
 14. بله. اگر کسی دوره مقدماتی را بلد باشد می تواند با شرکت در پروژه پایانی دوره مقدماتی و قبول شدن در آن، در دوره پیشرفته شرکت نماید.

 15. همکاری بعد از گذراندن کارگاهها به چه نحوی است؟
 16. بعد از سپری کردن کارگاههای پیشرفته، از افراد برگزیده در این طرح دعوت به عقد قرارداد مالی برای همکاری در تولید انیمیشن برای رسانه ملی می شود.

 17. محل برگزاری کارگاهها کجا می باشد؟
 18. محل برگزاری کارگاهها در مرحله ثبت نام به متقاضیان اعلام خواهد شد.

 19. آیا مدرکی بعد از پایان دوره به فارغ التحصیلان ارائه میگردد؟
 20. خیر، فعلا مدرکی در پایان دوره اعطا نمی شود. صرفا از افراد برگزیده دعوت به همکاری به عمل می آید.

 21. اساتید این طرح چه کسانی هستند؟
 22. اساتید این طرح از فعالان حوزه انیمیشن که خود سابقه کار در این زمینه را داشته اند و تولیدات حرفه ای را به سرانجام رسانده اند می باشند.

 23. چرا طرح صرفا برای آقایان است؟
 24. متاسفانه فعلا امکان برگزاری کارگاه برای خواهران وجود ندارد. انشالله در آینده نزدیک سعی میکنیم با گسترش این طرح این امکان میسر شود.
افق رسانه